بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران کشور از راه زمین به اروپایی، استرالیا و کانادا صادر شد

reza_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۸:۲۰
بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران کشور از راه زمین به اروپایی، استرالیا و کانادا صادر شد

شنبه مورخ 2جمادی‌الاول 1444 / 5قوس 1401

محفلی که به همین مناسبت دایر گردیده بود، محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت، محترم خان‌جان الکوزی رئیس اتاق مشترک افغانستان – پاکستان، بزرگان ا.ا و سکتورخصوصی حضور داشتند.

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین امور صنعت و تجارت در این محفل با تأکید به صادرات کشور، بیان کرد که الحمدالله محصولات صادراتی افغانستان در سطح جهان بی‌نظیر بوده و کشورهای مختلف دنیا علاقه‌مند آن می‌باشد که امروز شما شاهد صادرات بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران افغانستان به کشورهای اروپایی، کانادا و آسترالیا استید.

در ادامه آقای مولوی جمال با تشویق سرمایه‌گذاران و تاجران کشور گفت که ا.ا.ا و به خصوص وزارت صنعت و تجارت در کنار تان است و تلاش می‌کند تا سهولت‌های بیشتر را به سکتورخصوصی کشور فراهم نماید.

در اخیر آقای مولوی جمال با تأکید بیان کرد که این نه اولین و نه آخرین محموله‌ی صادراتی کشور؛ بل کاروانی است که با همکاری سکتور خصوصی و دولتی آغاز شده و ادامه دارد.

قابل یادآوری است که این محموله‌ به مقدار 120تُن و به ارزش 2میلیون دالر از طریق کشورهای اوزبیکستان، قزاقستان و روسیه به اروپا و سایر کشورهای مقصد صادر گردید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۸:۴۳
Background image

استماع مشکلات صنعت‌کاران

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت در جلسه‌ای که با محترم محمدکریم عظیمی رئیس اجرائیه‌ی اتاق صنایع و معادن کابل، محترم مطیع‌الله نسیم‌زرمتی عضو بورد مشورتی اتاق کابل

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳
Background image

فابریکه گندم کوبان هری افتتاح گردید

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت ا.ا.ا با حضورهیئت همراه شان فابریکه تولید آرد (گندم کوبان هری) را افتتاح نمودند.

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۸:۵۱
Background image

دیدار محترم الحاج عزیزی با اعضای اتحادیه صادرکنندگان ولایت هرات

محترم الحاج نورالدین عزیزی، وزیر صنعت وتجارت با اتحادیه صادرکننده‌گان هرات دیدار و تبادل نظر نمود.

BACK TO NEWS