به ۱۹ شرکت صنعتی – تولیدی زمین توزیع می‌شود

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۱۱:۴۶
به ۱۹ شرکت صنعتی – تولیدی زمین توزیع می‌شود

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

تفاهمنامه فروش ۴۰ جریب زمین با ۱۹ شرکت صنعتی- تولیدی در پارک های صنعتی باغ سموات ولایت خوست، شهرک صنعتی ولایت هرات، پارک صنعتی شوراندام ولایت کندهار و پارک صنعتی- زراعتی باریک‌آب ولایت کابل، امروز میان وزارت صنعت و تجارت و مالکان شرکت‌ها به امضاء رسید.

محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت امور صنعت وتجارت وزارت صنعت و تجارت در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت که این وزارت خانه سکتور خصوصی و به خصوص صنعت کاران است و همواره تلاش می‌کند تا به بهترین شکل به صنعت کاران کشور خدمات ارایه کند.

محترم ملکیار همچنین افزود که هم‌اکنون صنعت کاران ما دست به دست هم دادند تا روند رشد اقتصادی و صنعتی کشور را با سرمایه گذاری‌ در پارک‌های صنعتی کشور تسریع بخشیده و زمینه اشتغال را نیز به هموطنان‌شان فراهم کنند.

دراین مراسم همچنین محترم سخی احمد پیمان معاون اول اتاق صنایع و معادن با قدردانی از کارکردهای رهبری وزارت صنعت و تجارت گفت این وزارت همواره تلاش کرده است تا زمینه ارایه خدمات را به صنعت کاران و تجارت کشور فراهم کند.

این ۱۹ شرکت متعهد است که نزدیک به ۲۰ میلیون دالر آمریکایی را در سکتورهای مختلف سرمایه گذاری کرده و زمینه اشتغال را به بیش از یک هزار تن به طور مستقیم و هزاران تن به طور غیر مستقیم فراهم نمایند.

قابل یاد آوریست که ۱۵ شرکت در پارک صنعتی باغ سموات ولایت خوست، دو شرکت در شهرک صنعتی ولایت هرات، یک شرکت در پارک صنعتی شوراندام ولایت قندهار و یک شرکت نیز در پارک صنعتی- زارعتی باریک آب کابل زمین اخذ می‌نمایند.

روند توزیع زمین در پارک‌های صنعتی جریان دارد. شرکت‌های متقاضی می‌توانند جهت اخذ زمین از طریق وزارت صنعت و تجارت، اتاق های تجارت و سرمایه گذاری، صنایع و معادن، تجارت و صنایع زنان افغانستان، اتاق تجارت بین المللی افغانستان و نمایندگی این اتاق ها در ولایات وارد اقدام شوند.

اسناد درخواستی بعد از بررسی کمیته تخصصی توزیع زمین که متشکل از نمایندگان اتاق‌ها، نهادهای دولتی و نماینده با صلاحیت شرکت متقاضی می‌باشد، جهت بحث بیشتر و اخذ منظوری به شورای عالی اقتصادی فرستاده شده و بعد از منظوری این شورا تفاهمنامه فروش زمین میان وزارت صنعت و تجارت و شرکت‌ها به امضاء می رسد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۲۰:۲۱
Background image

هفتمین نمایشگاه‌ی ملی ساخت زنان افغانستان گشایش یافت

هفتمین نمایشگاه‌ی‌ ملی ساخت زنان افغان در باغ تاریخی چهلستون کابل گشایش یافت. در مراسم گشایش این نمایشگاه بانوی اول کشور، محترم نثاراحمد غوریانی

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۵۰
Background image

ملاقات با نمایندگان ملت

محترم نثار احمد غوریانی، نامزدوزیر و سرپرست وزارت صنعت و تجارت با شماری از نمایندگان مجلس در دفتر کار شان ملاقات نمود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۳۷
Background image

سومین برنامه تواصل تجاری (B2B)

ریاست تدویر نمایشگاه در نظر دارد تا جهت بازاریابی،رشد تولیدات و محصولات داخلی کشور سومین برنامه تواصل تجاری (B2B) را با تاجران وخریداران کشور های خارجی در هماهنگی با اتشه های

BACK TO NEWS