جلسۀ مشورتی و نظرخواهی با واردکنندگان مواد نفتی و گاز مایع برگزار گردید

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۰:۵۲
جلسۀ مشورتی و نظرخواهی با واردکنندگان مواد نفتی و گاز مایع برگزار گردید

سه‌شنبه مورخ 20میزان 1400 مطابق 5ربیع‌الاول 1443

محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با تاجران و واردکنندگان موادنفتی و گازمایع روی عوامل بلندرفتن قیمت‌ها، شناسایی مشکلات و راه‌های حل پیشنهادی به منظور افزایش حجم واردات مواد نفتی و کاهش قیمت‌ها بحث و تبادل‌نظر نمود

در این جلسه معین امور صنعت و تجارت، سرپرست ادارۀ ملی استندرد، نماینده‌ی وزارت مالیه، رئیس عمومی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، روسای هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و سرمایه گذاری هرات، نیمروز، فاریاب، فراه، اندخوی، رئیس اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان، رئیس اتاق مشترک هرات – مشهد، نمایندۀ شرکت (تی سی آر سی)، رئیس اتحادیۀ تانک های تیل قندهار، روساء و نماینده های شرکت های وارد کنندۀ مواد نفتی و گاز مایع به صورت حضوری و غیر حضوری اشتراک ورزیده بودند

اشتراک‌کنندگان ضمن تشکری از برگزاری این جلسه، عوامل بالا رفتن قیمت های مواد نفتی را فعال شدن دوبارۀ فعالیت های اقتصادی در سطح جهان پس از کوید19 و افزایش تقاضا به مواد نفتی، وضع محدودیت به صادرات مواد نفتی از ایران به افغانستان، بالا رفتن ارزش دالر در برابر افغانی، کاهش ذخایر تیل تاجران در افغانستان و یک سلسله نگرانی های امنیتی را عنوان نمودند. علاوه بر آن در این جلسه روی جلوگیری از عرضۀ تیل بی کیفیت به بازار ها، ایجاد رقابت سالم میان تاجران وارد کنندۀ مواد نفتی، جلوگیری از ورود افراد مسلح به تاسیسات مواد نفتی مربوط سکتور خصوصی، یکسان سازی تناژ موترهای باربری در سراسر افغانستان، انجام تست کیفیت در تمامی بنادر از مواد نفتی به صورت یکسان، جلوگیری از قاچاق مواد نفتی، صدور جواز پنج ساله وغیره بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت ضمن تشکری از حضور فعال اشتراک کنندگان در این جلسه، اظهار داشت که پیرامون موضوعات امنیتی مربوط به سکتور خصوصی در کابینه بحث ها جریان داشته و روی میکانیزم تامین امنیت سکتور خصوصی کار صورت میگیرد. محترم عزیزی علاوه  نمود که این وزارت در همکاری و هماهنگی نزدیک با وزارت ها و ادارات ذیربط تلاش دارد تا به مشکلات و چالش های که فرا راه سکتور خصوصی قرار دارد، رسیدگی نماید. در این جلسه نمایندۀ محترم وزارت مالیه، سرپرست محترم ادارۀ ملی استندرد و نمایندۀ محترم شرکت تی سی آر سی هر یک بالترتیب به موضوعات مطرح شده از طرف اشتراک کنندگان پاسخ ارائه نمودند.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت در بخشی از سخنان خود به ارتباط دو موضوع (صدور جواز پنج ساله) و (جلوگیری از واردات تیل بی کیفت) اظهار داشت که با تیم تخنیکی وزارت روی تمدید جواز به پنج سال کار جریان دارد و در رابطه به واردات تیل بی کیفیت هشدار داد که هر تاجری که اقدام به واردات تیل بی کیفیت نماید، جواز فعالیتش لغو و خودش به ارگان های عدلی و قضایی معرفی می گردد.

در اخیر وزارت صنعت و تجارت به پاس قدردانی از مساعدت های غیر نقدی شرک تجارتی یما پطرول به مردم بی بضاعت افغانستان و تعهد به عرضۀ مواد نفتی با قیمت مناسب برای تشویق سایر تاجران در راستای کمک به مردم نیازمند کشور و عرضۀ مواد نفتی با قیمت های مناسب، با اهدای تحسین نامه، تقدیر به عمل آورد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۲:۴۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت با فابریکه‌داران

محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با فابریکه‌داران فازدوم پارک صنعتی جمعه‌محمد محمدی دیدار و در مورد مشکلات و پیشنهادات‌شان بحث و تبادل‌نظر کرد.

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۰:۵۶
Background image

مشوره با تاجران واردکننده‌ی تیل

محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با جمع از تاجران واردکننده‌ی تیل ولایت‌های قندهار، فراه و نیمروز در تالار کنفرانس‌های مقام این وزارت دیدار و در مورد ورد تیل بی‌کیفیت به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۰:۵۲
Background image

جلسۀ مشورتی و نظرخواهی با واردکنندگان مواد نفتی و گاز مایع برگزار گردید

محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با تاجران و واردکنندگان موادنفتی و گازمایع روی عوامل بلندرفتن قیمت‌ها، شناسایی مشکلات و راه‌های حل پیشنهادی به منظور افزایش حجم واردات. . .

BACK TO NEWS