دیدار معین وزارت صنعت و تجارت با سفیر غیرمقیم جمهوری اوکراین برای افغانستان

reza_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۷:۵۱
دیدار معین وزارت صنعت و تجارت با سفیر غیرمقیم جمهوری اوکراین برای افغانستان

دوشنبه ۱۷ جوزا ۱۴۰۰

محمدسلیمان بن‌شاه معین امور صنعت و تجارت با محترم واسیل سیرواتوک سفیر جمهوری اوکراین در جمهوری تاجیکستان و سفیر غیرمقیم برای افغانستان در دفتر کارش دیدار و روی گسترش روابط تجارتی افغانستان - اوکراین بحث کرد.

محمدسلیمان بن‌شاه ضمن خوش آمدگوی آقای سیرواتوک به شهر کابل گفت که گسترش روابط اقتصادی، صنعتی - تجارتی با جمهوری اوکراین از جایگاه‌ی ویژه برای افغانستان برخوردار می‌باشد و جلالتماب محترم داکتر محمداشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان روی این موضوع تأکید بیشتر دارند.

آقای بن‌شاه افزود که تأکید وزارت صنعت و تجارت به صادرات محصولات زراعتی افغانستان به جمهوری اوکراین بوده و این وزارت تلاش دارد تا موافقت‌نامه‌های دوجانبه‌ی گسترش روابط تجارتی در آینده‌ی نزدیک نهایی و به امضا رسد.

از سوی هم محترم واسیل سیرواتوک سفیر غیرمقیم جمهوری اوکراین برای افغانستان با تأکید به گسترش روابط اقتصادی، صنعتی - تجارتی کشورش با جمهوری اسلامی افغانستان گفت که مقام‌های اوکراینی تلاش می‌کنند تا زمینه‌ی بیشتر دادوستد تجارتی میان دوکشور فراهم شود.

آقای سیرواتوک علاوه کرد که کار در زمینه‌ی نهای‌سازی متن موافقت‌نامه‌های تجارتی دوجانبه میان دوکشور جریان دارد و در آینده‌ی نزدیک تکمیل خواهد شد.

دولت‌های جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اوکراین با تشکیل کمیسیون بین‌الحکومتی افغانستان - اوکراین تلاش دارند تا زمینه‌های گسترش همکاری اقتصادی، صنعتی، تجارتی - ترانزیتی، فرهنگی و سایر موارد را میان دو‌کشور فراهم کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۲۳
Background image

نهایی شدن طرزالعمل تطبیق بسته ی تشویقی ۶ فیصدی برای صادرات قالین

جلسه ی نهایی سازی طرزالعمل بسته ی تشویقی %۶ برای افزایش صادرات قالین تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و با اشتراک نمایندگان سکتور قالین کشور در سالون کنفرانس های شهید سید. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۲۰
Background image

دیدار وزیر صنعت وتجارت با سفیر و نماینده ی فوق العاده ی افغانستان در جمهوری هندوستان

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم فرید ماموندزی سفیر و نماینده ی فوق العاده ی جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی جدید هندوستان در دفتر کارش دیدار و روی فرصت های گسترش روابط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۱۷
Background image

معرفی رئیس جدید مالی و حسابی وزارت صنعت و تجارت

جلسۀ هئیت رهبری وزارت صنعت و تجارت تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت به منظور بحث و بررسی روی مسایل کاری و چگونگی تطبیق هرچه بهتر برنامه های این وزارت در قالب «صد روز صد مژده. . .

BACK TO NEWS