دیدار وزیر صنعت و تجارت با صنعت‌کاران سکتوربوت‌دوزی افغانستان

yonus_shafaq
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۸:۲۹
دیدار وزیر صنعت و تجارت با صنعت‌کاران سکتوربوت‌دوزی افغانستان
شنبه ۲ حوت ۱۳۹۹
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با صنعت‌کاران سکتوربوت‌دوزی در دفتر کارش دیدار و روی فرصت‌ها و چالش‌های این سکتور بحث و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار صنعت‌کاران سکتور‌بوت‌دوزی مشکلات فراراه‌شان را در عرصه‌های واردات بوت به صورت قاچاق، عدم توجه به تولیدات داخلی، عدم حمایت از صنعت بوت‌دوزی، نبود مکان مناسب برای فابریکه‌داران بوت‌دوزی، نبود علامت پا‌پوش و عدم استفاده از بوت وطنی در قراردادهای دولتی را با رهبری وزارت صنعت و تجارت شریک کردند.
صنعت‌کاران سکتور‌بوت‌دوزی با شریک کردن مشکلات‌شان از رهبری وزارت صنعت و تجارت خواستند؛ در کنار رفع مشکلات آنان این سکتور را در زمینه‌ی رشد و انکشاف صنعت بوت در کشور همکاری نمایند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت ضمن حمایت از تولیدات داخلی بخصوص صنعت بوت‌دوزی در کشور، وعده سپرد که به مشکلات فراروی این صنعت در داخل کشور رسیدگی خواهند کرد.
آقای غوریانی همچنین افزود که با نهادهای دولتی در مورد خرید و استفاده از بوت‌های تولیدی داخلی صحبت خواهند کرد.
هم اکنون ۶۵۰کارخانه‌ی بزرگ، متوسط و کوچک در سکتورتولیدبوت فعالیت می‌کنند که نزدیک به ۳۰میلیون بوت سالانه تولید دارند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS