قیمت روغن درحال کاهش است

reza_admin
جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۶
قیمت روغن درحال کاهش است

پنج‌شنبه مورخ 2سرطان 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با تعداد از تاجران آرد، گندم و روغن ملاقات و روی مسایل مختلف گفتگو نمود.

اشتراک کنندگان در صحبت های شان موضوع قیمت ها را وابسته به سیاست های تجارتی کشورهای مثل مالیزیا، اندونزیا و همچنان جنگ در اکرائین داستند. اما در کنار آن روغن از جمله اقلام و مواد اولیه است که در روز های اخیر قیمت آن در هر تن 400 دالر آمریکایی کاهش داشته است. به باور تجار، این کاهش قمیت جهانی در هفته های آینده در بازارهای داخلی بشدت قابل حس خواهد بود، هرچند که همین امروز در هر قطی 16 لیتره 4 دالر کاهش بوجود آمده است.

تجار کشور همچنان در مورد چالش های در برابر انتقالات اعم از کالا و پول صبحت نموده، یاد آور شد که در قدم نخست؛ سرعت انقالات کالاهای وارداتی از مسیر پاکستان کند است، دوم؛ به نسبت طولانی بودن مسیر افغانستان و روسیه هزینه ترانسپورت و ترانزیت بلند تمام می شود. سوم؛ مسئله انتقالات پولی است که هنوز هزینه بردار است. هم بلحاظ فیصدی کمیشن و هم بلحاظ زمانی. لذا بلندی در قیمت آرد و گندم متاثر از مشکلات متنوع است.

آنان همچنان یادآر شد که با رسیدن فصل برداشت محصولات زراعتی از جمله گندم، میزان واردات نیز کاهش یافته است.

آقای عزیزی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای حادثه المناک زمین لرزه در کشور، از عموم تجار، صنعتکاران و خیرین خواست تا از هر طریق ممکن با اسیب دیدگان تعاون و همکاری نمایند.

ایشان یاد آور شد که امارت اسلامی ضمن راه های معمول ترانزیتی و تجارتی، راه بدیل را نیز جستجو می نماید. به باور ایشان مسیر فعلی ترانزیتی با روسیه تجار ما را متقبل هزینه بالا ساخته که این امر بصورت خودکار روی مستهلکین اثر می گذارد. محترم عزیزی اضافه نمود که باوجود کاهش اندک در قیمت ها، اراده ما اینست که اقدامات کلان که منجر به ثبات دائمی گردد، را روی دست می گیریم.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۹ - ۱۵:۵۲
Background image

دیدار محترم الحاج نورالدین عزیزی با اعضای سکتورساختمان

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اعضای سکتورساختمان کشور دیدار و در رابطه به ایجاد اتاق ساختمان با آنها بحث و گفتگو نمود.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۲:۵۰
Background image

بازدید از پارک صنعتی شوراندام

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت در سفرشان به ولایت قندهار از پارک صنعتی شوراندام این ولایت بازدید کرد.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۱:۴۰
Background image

ملاقات با تاجران میوه‌خشک

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت با تاجران میوه‌خشک ملاقات نمود.

BACK TO NEWS