وزارت صنعت و تجارت از پنجمین سالگر عضویت افغانستان به سازمان تجارت جهانی تجلیل می کند

reza_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۰:۴۸
وزارت صنعت و تجارت از پنجمین سالگر عضویت افغانستان به سازمان تجارت جهانی تجلیل می کند

پنجشنبه۷ اسد ۱۴۰۰

وزارت صنعت و تجارت و سفارت و نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان تجارت جهانی از پنجمین سالگرد عضویت جمهوری اسلامی افغانستان در سازمان تجارت جهانی تجلیل می نماید.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان آخرین عضوسازمان تجارت جهانی است که پس از یک دوره ی مذاکرات طولانی برای عضویت (12 سال) در 29 جولای سال 2016 به عنوان یکصد و شصت و چهارمین کشور عضویت این سازمان را حاصل کرد.

با وجود محدودیت های ظرفیتی که افغانستان به عنوان یک کشور کمتر انکشاف یافته (LDC)، آسیب پذیر و متأثر از جنگ با آن مواجه است، این کشور توانسته است تعهد برای ادغام در سیستم تجارت چند جانبه و اقتصاد جهانی نشان دهد و به عنوان یک نمونه برای سهمگیری سایر کشورهای کمتر انکشاف یافته بدرخشد.

تجلیل از پنجمین سالگرد عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی، فرصت مناسبی را فراهم می سازد تا نتایج سالهای اول عضویت افغانستان در این سازمان انعکاس داده شود، تأثیرات و دست آوردهای مهم و مثبت الحاق به آن و چالشهای پیش رو از جمله چالشهای اخیر ناشی از همه گیری ویروس کرونا مورد بررسی قرار گیرد و تبادل نظر با اعضای این سازمان و شرکای همکار برای توسعه ی آینده، با هدف به حداکثر رساندن منافع مورد انتظار از حضور افغانستان در سازمان تجارت جهانی صورت گیرد.

شهروندان و آگاهان اقتصادی از داخل و خارج کشور که علاقمندان اشتراک در این برنامه می باشند، می توانند با استفاده از لینک ذیل ثبت نام نموده و در این نشست اشتراک نمایند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS