با مدیریت انتقالات قالین، سالانه 100میلیون دالر به خزانه‌ی افغانستان اضافه می‌گردد

reza_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۵ - ۱۳:۲۳
با مدیریت انتقالات قالین، سالانه 100میلیون دالر به خزانه‌ی افغانستان اضافه می‌گردد

یک‌شنبه 28 قوس 1400

محترم الحاج نورالدین عزیزی با نمایندگان سکتور اتحادیه مولدین و صادر کنندگان قالین و نمایندگان شرکت‌های هوایی کام ایر و آریانا دیدار و روی فراهم‌سازی سهولت‌ها درعرصه‌ی صادرات قالین گفتگو نمود.

محترم نوراحمد نوری رئیس اتحادیه قالین در زمینه‌ی مشکلات صادرات قالین به خصوص در قسمت کرایه از طریق دهلیزهای هوایی و انتقالات آن به کشورهای مقصد صحبت نمود.

محترم قربانعلی جمشیدزاده معاون فنی اتحادیه‌ی قالین گفت که مشکلات در محموله‌های کلان کمتر است، چون توسط کشتی‌ها انجام می‌شود که هزینه‌ی انتقال آن نیز پائین و به صرفه است. اما انتقالات از طریق شرکت‌های هوایی صورت می‌گیرد، هم مقدار آن کم است و هم هزینه آن بالا است.

نمایندگان محترم شرکت‌های کام ایر و آریانا نیز در زمینه‌ی انتقالات تا امارات متحده‌ی عربی ابراز آمادگی نمودند.  نماینده محترم شرکت کام ایر یادآور شد که هرگاه هماهنگی وجود داشته باشد، آنان می‌تواند محموله‌های کلان‌تر را نیز حمل کند. وی گفت که شرکت کام ایر می‌تواند روزانه تا 15تن کالا منتقل کند.

نماینده محترم شرکت هوایی آریانا اضافه کرد که شرکت آنان با توجه به مسایل ملی، نرخ انتقالات را تا حد ممکن کاهش داده است. آنان از رهبری وزارت خواستند که وزارت در صورت ممکن با شرکت‌های هوایی بین‌المللی در زمینه‌ی همکاری آنان به شرکت‌های هوایی داخلی صحبت کند.

محترم الحاج نورالدین عزیزی با استماع صحبت‌ها، گفت که هرگاه مسئله‌ی انتقالات قالین‌های افغانستان را توسط شرکت‌های داخلی مدیریت کنیم، بیشتر از 100میلیون دالر به خزانه افغانستان اضافه می‌گردد. ایشان اطمینان داد که در زمینه‌ی حل چالش‌ها از هرگونه سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد. الحاج عزیزی اضافه نمود که شرکت‌های محترم در زمینه‌ی انتقال، هزینه‌ها را طوری بسنجند که رضایت صادرکنندگان را با خود داشته باشند، درغیر آن صادرکنندگان ممکن راه‌های بدیل و ارزان‌تر را جستجو کنند.

قابل یادآوریست که شرکت‌های کام ایر برای هر کیلوگرام کالا 2.5دالر و شرکت اریانا 1.25دالر کرایه تا امارات متحده‌ی عربی در نظر گرفته اند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ - ۱۶:۲۸
Background image

جلسه پیرامون ۳۶جریب زمین مربوط پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت  که قبلا در تصرف ریاست محترم ساختمانی بنایی قرار داشت

 جلسه پیرامون 36جریب زمین ساختمانی بنایی واقع ساحه‌ی توسعوی پلان تفصیلی منظورشده‌ی پارک صنعتی پلچرخی با حضورداشت محترم عبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت

BACK TO NEWS