برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی برای صنعت قالین افغانستان

yonus_shafaq
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۸:۳۷
برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی برای صنعت قالین افغانستان
سه شنبه ۵ حوت ۱۳۹۹
وزارت صنعت و تجارت برای معرفی قالین کشور به بازارهای جهان و معرفی آن در بازاریابی بین المللی در سال ۱۴۰۰ خورشیدی نمایشگاه های ویژه را در کشورهای مختلف برگزار می کند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در زمینه افزایش صادرات قالین میگوید که این وزارت در سال آینده ی خورشیدی ۵ فیصد سب سایدی برای صادر کنندگان در نظر گرفته و با برگزاری نمایشگاه های ویژه ی قالین در کشورهای منطقه و جهان حجم صادرات قالین افزایش قابل ملاحظه ی خواهد یافت.
آقای غوریانی همچنین می افزاید که قالین یکی از برندهای مهم تجارتی افغانستان در سطح منطقه و جهان به شمار میرود و این وزارت تلاش دارد، هم سطح تولید و هم صادرات آن را در سال آینده ی خورشیدی افزایش دهد.
همچنین براساس آمارهای اداره ملی احصاییه و معلومات، درسه ربع سال جاری ۳۵۸۱۴۹ مترمربع قالین به ارزش ۱۱ میلیون دالر امریکایی به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.
وزارت صنعت و تجارت با همکاری وزارت شهرسازی و اراضی برای رشد و توسعه سکتور قالین چهار شهرک رهایشی- صنعتی قالین را در ولایات بلخ، کابل، هرات و ننگرهار آماده کرده است.
هم اکنون در افغانستان بیش از ۱۰۰ نوع قالین در ولایات مختلف کشور تولید می شود و در این سکتور هزاران تن که بیشتر آنان زنان می باشند مشغول به بافندگی قالین هستند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS