برگزاری کنفرانس ترویج زعفران افغانستان

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۵ - ۸:۵۱
برگزاری کنفرانس ترویج زعفران افغانستان

دوشنبه ۲۳ حمل ۱۴۰۰

اتشه‌ی تجارتی وزارت صنعت و تجارت مقیم ممبی کنفرانس آنلاین ترویج زعفران افغانستان و اتصال تجارتی تاجران افغانستان – هندوستان را با همکاری جنرال قنسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در شهر ممبی هند، برنامه‌ی توسعه‌ی قانون تجارت و اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا برگزار کرد.

در این کنفرانس آنلاین مقام‌های دولتی و تاجران دوکشور، نمایندگان نهادهای بین‌المللی، نمایندگان سکتورخصوصی افغانستان – هندوستان، زنان تجارت پیشه و صدشرکت زراعتی – تولیدی زعفران افغانی و هندی  اشتراک داشتند.

در آغاز برنامه، خانم ذکیه وردک جنرال قنسل جمهوری اسلامی افغانستان مقیم ممبی از برنامه‌ی توسعه‌ی قانون تجارت (CLDP) و اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا(USAID)  بخاطر مساعد‌سازی زمینه‌ی برگزاری کنفرانس اظهار امتنان نموده و ازعلاقه‌مندی مردم هند به خرید کالاهای افغانستان بخصوص زعفران اظهار سپاس‌گذاری نمود و از افزایش تقاضای شرکت‌های هندی به خرید زعفران افغانستان خبر داد.

خانم تینا رئیس اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا(USAID)  در افغانستان برنامه‌ی دفترش را برای رشدصادرات افغانستان در هند توضیح داده، اظهارداشت که  دفتر (USAID) با وزارت‌های بازرگانی و زراعت ایالات متحده در حال همکاری با بخش‌های خصوصی و دولتی افغانستان و هند برای افزایش عرضه‌ی زعفران، کاهش هزینه‌های تجارت و عرضه‌ی خدمات بهتر به بازارها و مصرف کنندگان هند است.

در این کنفرانس همچنین نمایندگان سکتورخصوصی افغانستان – هندوستان و شرکت‌های زراعتی – تولیدی زعفران افغاستان با شرکت‌های زعفران هندی در مورد چگونگی افزایش سطح صادرات زعفران افغانستان به هند باهم بحث و تبادل‌نظر کردند.

در بخش دیگری از این کنفرانس، اتشه تجارتی وزارت صنعت و تجارت مقیم ممبی مجلس اتصال تجارتی (B2B) را بین ۵۰ تاجر افغانی و ۵۰ تاجر هندی برگزار و روی افزایش همکاری مشترک میان تاجران دوکشور بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۱۳
Background image

دیدار وزیر صنعت و تجارت با وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نورالرحمن اخلاقی وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان در دفتر کارش دیدار و روی گسترش همکاری‌ها میان دو وزارت‌خانه و شهرک‌های صنعتی - رهایشی قالین. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۶
Background image

برگزاری نمایشگاه عیدبازار در شهر هرات

نمایشگاه عید بازار از سوی وزارت صنعت و تجارت با همکاری مشترک اتاق تجارت و صنایع‌زنان زون‌غرب افغانستان به منظور حمایت از کسب و کار زنان تجارت پیشه‌ به مدت سه روز افتتاح شد.

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۷:۵۷
Background image

نشست آنلاین وزیر صنعت و تجارت با رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان

نشست آنلاین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نارندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان در مورد آغاز همکاری‌های مشترک میان این وزارت و بانک انکشاف آسیایی روی انکشاف. . .

BACK TO NEWS