افتتاح مرکز واحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی در ولایت بلخ

reza_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۹:۱۳
افتتاح مرکز واحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی در ولایت بلخ

یک‌شنبه 17 اسد 1400

مرکزواحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی کشور در ریاست صنعت و تجارت ولایت بلخ با حضور مقامات دولتی (محمدفرهاد اعظیمی والی بلخ)، نمایندگان سکتورخصوصی و تاجران صادرکننده افتتاح و به بهره‌داری سپرده شد.

در پیام نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت که توسط داکتر فیاض‌الدین غیاثی رئیس عمومی پالیسی و خدمات تجارتی در مراسم افتتاح این مرکز قرائت گردید، آمده است که در گذشته  صادرکنندگان کشور در زمینه‌ی طی مراحل اسناد صادراتی‌شان با مشکلات فراوان رو به رو بوده و ناگذیر  بودند به ادارات ذیربط به محلات مختلف مراجعه نمایند که این خود باعث طولانی‌شدن زمان و افزایش هزینه برای صادرکنندگان محترم می‌شد که مطابق به هدایت جلالتمآب محترم رئیس جمهور وزارت صنعت و تجارت به منظور فراهم‌آوری تسهیلات لازم در روند طی مراحل اسناد صادراتی، مراکزواحد طی مراحل اسناد صادراتی را در ولایت‌های ننگرهار، کندهار و هرات در هماهنگی با نهادهای دولتی و سکتورخصوص ایجاد نموده است.

این مراکز طی مراحل اسناد صادراتی را از 3-5 روزکاری به 2 تا 3 ساعت تقلیل داده و منتج به کاهش زمان و هزینه‌های اضافی در روند صادرات و جلوگیری از فاسدشدن محصولات گردیده است.

در پیام وزیر صنعت و تجارت همچنین آمده است که این وزارت مطابق به اهداف و پلان استراتیژیک خویش همیشه کوشش نموده تا تسهیلات لازم را برای سکتورخصوصی در عرصه‌ی فراهم‌سازی زمینه‌های جلب و جذب سرمایه‌گذاری، عقد موافقت‌نامه‌های تجارتی با کشورهای همسایه و منطقه، عضویت در سازمان‌های تجارتی منطقوی و بین‌المللی، تأمین روابط تجارتی در سطح منطقه و جهان، ایجاد مرکزواحد جوازدهی، اعطای زمین برای سرمایه‌گذاران و فابریکات تولیدی، فراهم‌سازی زمینه‌ی اخذ قرضه‌ برای متشبثین و تجار کشور را مهیا نماید.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در پیام گفته است که با فراهم‌آوری این تسهیلات و ایجاد مراکزمتذکره، صادرکنندگان کشور در ولایت‌های کابل، ننگرهار، کندهار، هرات و بلخ می‌توانند؛ تمام طی مراحل اسناد صادراتی‌شان را در یک محل، تحت یک چترواحد و با کاهش هزینه و زمان بدون کدام مشکلی طی مراحل  نموده و اقدام به صدور امتعه‌ی صادراتی کشور نمایند.

در مراسم افتتاح این مرکز محمدفرهاد اعظیمی والی بلخ با اشاره با جایگاه‌ی ولایت بلخ در اقتصاد کشور گفت که ایجاد مرکزمتذکره در شهر مزارشریف، زمینه‌ی افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری در این ولایت را تقویت می‌نماید.

همچنین در این جلسه، مشاورارشد ریاست جمهوری در امور صادرات تولیدات‌داخلی، مقامات وزارت مالیه، وزارت زراعت، مالداری و آبیاری و نمایندگان سکتورخصوصی با تأکید به همکاری مشترک در زمینه‌سازی تسهیلات لازم برای افزایش صادرات کشور، بیان داشتند که در آینده‌ی نزدیک خدمات بیشتری برای صادرات‌کنندگان کشور فراهم می‌شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۰
Background image

دیدار محترم الحاج نورالدین عزیزی با رهبری و اعضای اتاق صنایع و معادن

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با رهبری و اعضای هیئت محترم مدیره‌ی اتاق صنایع و معادن افغانستان در تالارعمومی این وزارت دیدار کرد.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۳
Background image

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی قالین برگزار گردید

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در تالارعمومی این وزارت برگزار گردید.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۵
Background image

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون چگونگی تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی در حضور داشت نمایندگان اتاق‌ها تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت برگزار گردید.

BACK TO NEWS