افزایش تولید کیک و کلچه در ولایت ننگرهار

yonus_shafaq
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۴:۸
افزایش تولید کیک و کلچه در ولایت ننگرهار

دوشنبه ۴ حوت ۱۳۹۹

کارخانه های تولیدی کیک، کلچه و میتایی با سرمایه بیش از ۱۶ میلیون افغانی در ولایت ننگرهار تولیدات شان را افزایش داده اند.

مسوولان در ولایت ننگرهار میگویند در حال حاضر ۱۰۵ کارخانه در این راستا فعالیت دارند که در ۲۴ ساعت مجموعا ۷۳ تن کیک، کلچه و میتایی تولید و زمینۀ اشتغال را برای حدود دو هزار تن به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.

این کار خانه ها در کنار این که نیازمندی های باشنده گان ولایت ننگرهار را از این رهگذر مرفوع می سازند، محصولات تولیدی شان را به ولایت های همجوار نیز عرضه می دارند.

قابل یاد اوریست که تولیدات کیک، کلچه و میتایی در این اواخر در ولایت ننگرهار از رونق خوبی بر خوردار است و بازار های ولایات همجوار را نیز از آن خود کرده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS