بهره برداری از نخستین کارخانه‌ی پروسس و بسته‌بندی پسته در ولایت بادغیس

yonus_shafaq
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۴
بهره برداری از نخستین کارخانه‌ی پروسس و بسته‌بندی پسته در ولایت بادغیس

یک شنبه ۲۷ میزان ۱۳۹۹

نخستین کارخانه‌ی پروسس و بسته‌بندی پسته در شهر قلعه‌ی نو مرکز ولایت بادغیس با حضور مقامات دولتی و سکتورخصوصی این ولایت به ارزش مجموعی 158هزار دالر با حمایت دولت و سکتورخصوصی افتتاح و به فعالیت آغاز کرده که زمینه‌ی کار به بیش از ۵۰ تن را فراهم کرده است.

این کارخانه با داشتن 5 دستگاه‌ی پروسس و بسته‌بندی؛ ظرفیت تولید ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرام پسته در ساعت را داشته که در 24ساعت توانای شکستن۷۲۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کیلوگرام پسته را دارا می باشد و در آینده‌ی نزدیک ظرفیت‌تولیدی آن دوبرابر افزایش می‌یابد.

براساس گفته‌های مسئولان آمریت صنعت و تجارت ولایت بادغیس، قبلاً پسته این ولایت به شکل سنتی شکسته، پروسس و بسته‌بندی می شد که 10درصد ضایعات را در برداشت، اما بعد از این روند شکستن پسته سرعت یافته و ضایعات آن به 1درصد خواهد رسید.

رهبری وزارت صنعت و تجارت با استقبال از آغاز فعالیت این کارخانه، پیداکردن بازار برای این محصول کشور را در بازارهای جهانی به دستور کار خویش قرار داده و روی صادرات آن به مارکیت بین‌المللی با بسته‌بندی معیاری تأکید می کند.

ولایت بادغیس در حوزه‌ی غرب کشور؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی پسته با کیفیت در افغانستان به شمار می‌رود که در سال جاری خورشیدی تولیدات پسته‌ی این ولایت بیش از ۳۶ میلیون متریک تن افرایش یافته است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۹:۵۸
Background image

موافقتنامه همکاری های دوجانبه گمرکی میان افغانستان و پاکستان به امضاء رسید

موافقتنامه همکاری های دوجانبه گمرکی میان گمرکات افغانستان و بورد گمرکات پاکستان با حضور داشت محترم نثاراحمد غوریانی نامزد وزیر و سرپرست وزارت صنعت وتجارت و نمایندگان سکتور خصوصی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۵:۵۵
Background image

آغاز ثبت نام برای دور چهارم نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE)؛

​​​​​​​نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) مهمترین و بزرگترین نمایشگاه واردات چین می باشد که از سال ۲۰۱۸ الی اکنون بطور سالانه از تاریخ ۵ الی ۱۰ نوامبر سال میلادی در شهر شانگهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۶:۵
Background image

جلسه تخنیکی بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان برگزار گردید

جلسه مشترک تخنیکی بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان در وزارت تجارت پاکستان با اشتراک محترم نثاراحمد غوریانی نامزد وزیر و سرپرست وزارت صنعت وتجارت و محترم عبدالرزاق داوود. . .

BACK TO NEWS