عقد تفاهم‌نامۀ همکاری سه‌جانبه به‌منظور حمایت از رشد و انکشاف فعالیت‌های زنان تجارت پیشه؛

yonus_shafaq
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۹:۳۹
عقد تفاهم‌نامۀ همکاری سه‌جانبه به‌منظور حمایت از رشد و انکشاف فعالیت‌های زنان تجارت پیشه؛

روز پنجشنبه مؤرخ پنجم سرطان، سال 1399 محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت صنعت و تجارت، محترمه افسانه رحیمی رئیس هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان و محترم ناصر احمد محمدی مشاور ارشد موسسۀ بین‌المللی هلپ (کشور آلمان) تفاهم‌نامۀ همکاری سه‌جانبه را به‌منظور ساخت، تجهیز، راه اندازی و مدیریت مرکز دایمی تجارتی برای تولید، نمایش، فروش و آموزش زنان تجارت پیشه در منطقۀ مرزی بین افغانستان و ایران (اسلام قلعه)، به امضاء رساندند.

هدف این تفاهم‌نامه، رفع مشکلات اقتصادی، خودکفائی و داشتن یک مرکز مشخص و دایمی برای فروش محصولات بانوان دارای مهارت در تجارت و تجار در ولسوالی کهسان ولایت هرات می‌باشد. همچنان توجه به رشد داد و ستد تجارتی بین دو طرف مرز نیزمی‌باشد.

هزینۀ ساخت و تجهیز این مرکز دایمی تجارتی در منطقه مرزی اسلام قلعه را موسسۀ بین‌المللی هلپ (آلمان) به عهده گرفته است.

به اساس این یادداشت تفاهم، وزارت صنعت و تجارت مسئولیت نظارت از تطبیق این تفاهم‌نامه، فراهم‌آوری تسهیلات لازم برای تحقق اهداف تعیین شده، همکاری در برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های تجارتی، افزایش داد و ستد بین این مرکز و مراکز تجارتی آن‌سوی مرز و بالاخره مهیا نمودن تسهیلات لازم جهت ثبت تجارت‌های بانوان ولسوالی متذکره را به عهده دارد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۱
Background image

اطلاعیه!  قابل توجه علاقمندان نمایشگاه انلاین! 

نمایشگاه آنلاین تحت عنوان Virtual International Rawal Expo” (Rawal) " با مدیریت وزارت صنعت و تجارت برگزار است

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۶
Background image

افغانستان از الحاق جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی حمایت می کند

دومین جلسه ی کمیته مذاکرات دوجانبه تجارت در اموال و خدمات کشور ازبکستان، با اشتراک نمایندگان وزارت های ذیربط و ادارات مستقل در سالون کنفرانس های وزارت صنعت و تجارت تدویر یافت. اشتراک. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۴
Background image

طرح پیشنهادی ایجاد اتاق ساختمان از طرف اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی ارائه گردید

به روز دوشنبه 6 اسد سالروان جلسۀ با رهبری اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی در سالون کنفرانس‌های وزارت صنعت و تجارت دایر گردید. در این جلسه روی ضرورت ایجاد اتاق ساختمان و پروسۀ ایجاد آن با در. . .

BACK TO NEWS