افتتاح پارک صنعتی کوتل تخت و توزیع تصدیق‌نامه‌ها برای 20فابریکه

reza_admin
شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۴ - ۹:۸
افتتاح پارک صنعتی کوتل تخت و توزیع تصدیق‌نامه‌ها برای 20فابریکه

چهارشنبه مورخ 22ثور ۱۴۰۱

پارک صنعتی کوتل تخت ولایت میدان وردک روزگذشته، افتتاح و برای 20تن از فابریکه‌داران در این ولایت تصدیق‌نامه‌های دریافت زمین توزیع گردید.

در برنامه‌ای که به همین مناسبت برگزار گردیده بود؛ محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت، محترم انعام‌الله سمنگانی معاون سخن‌گوی ا.ا‌.ا، والی و معاون والی و شاروال ولایت میدان وردک، نمایندگان محترم اتاق‌های صنایع و معادن افغانستان و تجارت و سرمایه‌گذاری، روئسای این وزارت، صنعت‌کاران، تاجران و سرمایه‌گذاران اشتراک نموده بودند.

در آغاز محترم عبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع این وزارت ضمن ارائه‌ی مختصر معلومات در مورد پارک‌های صنعتی، بیان داشت که پالیسی ا.ا‌. افغانستان اقتصاد محور است و تطبیق‌کننده‌ی این پالیسی وزارت صنعت و تجارت و ادارات سکتوراقتصادی می‌باشد.

متعاقباً محترم انعام‌الله سمنگانی با تأکید به خود‌کفای کشور، اظهار داشت که خودکفای اقتصادی بدون رشد صنعت امکان پذیر نیست. وی اضافه کرد که افغانستان منحیث یک کشور زراعتی در جهان شناخته می‌شود و اما سکتور زراعت و صنعت مخالف نه، بل معاون و ممد یکدیگر می‌باشند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۳:۲۹
Background image

 جلسه هیئت مدیره اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سیزیجات و نباتات طبی برگزار گردید

جلسه هیئت مدیره اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سیزیجات و نباتات طبی تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و رئیس هیئت مدیره این اداره

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۴:۵۳
Background image

استماع مشکلات تاجران در بندرحیرتان

در جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با حضور نمایندگان اداران ذیدخل و اعضای سکتور خصوص مشکلات تاجران بندر حیرتان استماع و راه‌حل‌های آن جستجو گردید.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۶ - ۹:۴۱
Background image

شریک‌سازی نگرانی‌های تاجران کشور در ملاقاتی با سفیر پاکستان

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با محترم عبیدالرحمن نظامانی سفیر جمهوری اسلامی پاکستان مقیم کابل در دفتر شان ملاقات نموده، مشکلات و نگرانی‌های تجار کشور را با وی در میان. . .

BACK TO NEWS