تفاهم‌نامه‌ی همکاری تبادل اطلاعات گمرکی افغانستان – پاکستان به امضا رسید

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۹:۱۹
تفاهم‌نامه‌ی همکاری تبادل اطلاعات گمرکی افغانستان – پاکستان به امضا رسید

سه‌شنبه 27 عقرب 1399

تفاهم‌نامه‌ی همکاری تبادل اطلاعات گمرکی افغانستان – پاکستان میان محترم خلیل صالح‌زاده رئیس عمومی گمرکات وزارت مالیه افغانستان و محترم سیدمحمد هدا عضوارشد بورد گمرکات جمهوری اسلامی پاکستان با حضور محترم نثاراحمد غوریانی سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان و محترم رزاق داوود وزیر تجارت و مشاورارشد اموراقتصادی و سرمایه‌گذاری نخست وزیر پاکستان در شهر کابل به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه‌، همکاری‌های گمرکی میان ریاست عمومی گمرکات وزارت مالیه جمهوری اسلام افغانستان و بورد گمرکات جمهوری اسلامی پاکستان قبل از آغاز بارگیری اموال تجارتی – ترانزیتی تجار دوکشور آغاز می‌شود.

همچنین در این تفاهم‌نامه، همکاری‌ها میان گمرکات افغانستان و پاکستان در زمینه‌های ارسال معلومات محموله قبل از رسیدن آن به گمرک مقصد، تبادله ارقام و معلومات گمرکی، تبادله تجارب هر دوطرف در راستای بهبود همکاری‌های گمرکی و ارتقای ظرفیت نیز آغاز می‌شود.

قابل یادآوری است که در سفر محترم نثاراحمد غوریانی و هیئت همراه‌شان به شهر اسلام آباد در اوایل این ماه و گفت‌وگوهای فشرده آنان در مورد حل مشکلات تجارتی – ترانزیتی و گمرکی تجار افغانستان در پاکستان با مقامات آن کشور تفاهم‌نامه ابتدای همکاری‌های گمرکی میان دوکشور به امضا رسیده بود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۶:۵۲
Background image

آمادگی برای برگزاری هشتمین نشست موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان ( اپتیکا)

جلسۀ آمادگی و هماهنگی وزارت خانه های سکتوری و سکتور خصوصی کشور برای برگزاری هشتمین نشست کمیتۀ هماهنگی موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان (اپتیکا) در سالون کنفرانس های وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۲۰:۰
Background image

نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی ایران از طریق خط‌آهن وارد کشور شد

برای نخستین بار یک محموله‌ی وارداتی کالاهای تجارتی جمهوری اسلامی ایران از طریق خط‌آهن هرات – خواف وارد شهر هرات شده است که این محموله در حدود 400تُن سمنت را شامل می‌شود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۹:۵۶
Background image

اوزبیکستان روابط تجارتی - ترانزیتی و همکاری‌های اقتصادی‌اش را با افغانستان گسترش می‌دهد

نشست آنلاینی که میان وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی جمهوری اوزبیکستان، سفارت‌ خانه‌های دوکشور و نمایندگان از سکتورخصوصی هر دوجانب برگزار. . .

BACK TO NEWS